Autor Wątek: Play uruchamia Ericsson Spectrum Sharing w 5G  (Przeczytany 550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karabinek

  • Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Play uruchamia Ericsson Spectrum Sharing w 5G
« dnia: Niedziela, 1 Marzec, 2020r., 16:10:53 »


Warszawa, 28.02.2020, 07:27
Play uruchomił komercyjnie 5G z wykorzystaniem technologii Ericsson Spectrum Sharing (ESS) w Legionowie. Ericsson Spectrum Sharing to nowe oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie istniejących częstotliwości w paśmie 2100 MHz i współdzielenie go jednocześnie dla technologii WCDMA, LTE oraz 5G NR. Podział zasobów częstotliwościowych między użytkowników technologii 4G i 5G odbywa się dynamicznie co 1ms i maksymalnie wykorzystuje dostępne zasoby radiowe dla klientów Play.

Rozwiązanie ESS umożliwia wdrażanie technologii 5G bez konieczności rezygnacji z zasobów sieci LTE i jeszcze przed uzyskaniem licencji na nowe pasmo częstotliowości z zakresu C-Band (3480 – 3800 MHz).

Technologia ESS pozwoli na poszerzenie zasięgów 5G C-Band oferujących klientom sieci Play prędkości rzędu 1 Gbps.

Pomyślne wdrożenie komercyjne technologii ESS przez Play obejmowało testy na kilku urządzeniach 5G pracujących w standardzie 3GPP.

Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce powiedział: „To ogromna satysfakcja, że możemy współpracować z PLAY i wspierać uruchomienie 5G w Polsce. Ericsson Spectrum Sharing usprawni wprowadzanie 5G, dzięki wykorzystaniu istniejącego sprzętu oraz bieżącego spektrum radiowego.”

Jean Marc Harion, CEO Play, mówi: „Sieć 5G w Legionowie jest kolejnym dowodem postępu technologicznego Play w 5G, jest ważnym krokiem we wdrażaniu strategii ciągłego rozwoju i modernizacji naszej sieci. Dzięki Ericsson Spectrum Sharing jesteśmy gotowi do komercyjnego wprowadzenia 5G, w momencie w którym urządzenia mobilne 5G staną się dostępne dla naszych klientów. ”

Ericsson zatrudnia około 2000 inżynierów technologii radiowej w Polsce w centrach badawczo-rozwojowych w Łodzi i Krakowie. W sierpniu 2019 r. Firma ogłosiła dodatkową inwestycję w produkcję sprzętu radiowego w Tczewie.